Ettevõttele
Kui tahta olla ükskõik millises valdkonnas edukas ja liikuda oma eesmärkide suunas, on vaja toetuda kahele tugevale jalale – esimene neist on ettevõtte või meeskonna selge identiteet ja strateegiline alusraamistik, teine on oma klientide suurepärane tundmine. Ettevõttes, millel on selgelt välja kujundatud identiteet ja strateegiline raamistik, teab iga töötaja, miks see ettevõte on loodud, mis on need väärtused ja printsiibid millest lähtuvalt tehakse nii igapäevaseid kui ka pikaajalisemaid valikuid ning kuhu tahetakse koos välja jõuda. See on nagu vundament või ettevõtte DNA, millest lähtuvalt saab üles ehitada ettevõtte detailsemad tegevusplaanid ja kokkulepped ning mis aitab meeskonnal toimida tõelises koostöös.
Selleks, et pakkuda oma klientidele sellist teenust, nagu nad tegelikult vajavad, et rääkida nendega sellisel toonil, sellises keeles ja selliste argumentidega ning sellisel kellaajal ja kanalis, mis on neile tõeliselt mugav ja omane, tuleb meil oma klienti päriselt tunda
Üks sagedasemaid baasvigu, mida saab ettevõtluses teha, on oma klientide käsitlemine mitte teadmiste, vaid eelduste põhjal. Me tihti arvame, et me teame rohkem, kui me tegelikult teame. Selleks, et pakkuda oma klientidele sellist teenust, nagu nad tegelikult vajavad, et rääkida nendega sellisel toonil, sellises keeles ja selliste argumentidega ning sellisel kellaajal ja kanalis, mis on neile tõeliselt mugav ja omane, tuleb meil oma klienti päriselt tunda.
Kuidas sinna jõuda?
Igasugune enesetundmine, olgu see individuaalne või kollektiivne, algab baasväärtuste kaardistamisest. Vaadeldes, kuidas kõlavad kokku meeskonnaliikmete isiklikud põhiväärtused, kus asub ühisosa ning kas ja kus on võimalikud väärtuskonfliktid, on võimalik teha meeskonnale justkui röntgen, mis näitab meile ära nii põhistruktuuri ja tugevused, kui ka potentsiaalsed ohukohad. Sellest tulenevalt on võimalik liikuda selge ühise kokkuleppe poole, et millised on ühised baasväärtused ning kuidas lahendatakse igapäeva tasandil potentsiaalseid väärtuskonflikte. Seejärel tuleb ühiselt üles leida vastused küsimustele, et miks antud ettevõtte on loodud, millist rolli ja eesmärki ta ühiskonnas täidab ning kuhu tahetakse pikemas plaanis jõuda.
Oma kliendi, tema põhiomaduste, hoiakute, elustiili ja vajaduste tundmine algab kõikide andmete kasutamisest, mis on meile kättesaadavad. Seejärel tuleb läheneda nagu detektiiv, et välja selgitada tervikpilt, koondportree, mis annab meile päriselt pildi igast ettevõtte jaoks olulisest sihtgrupist. Lisaks andmetele tulevad siin mängu ettevõtte töötajate tähelepanekud ja senise kogemuse põhjal tekkinud klienditaju. Sageli on sellised teadmised ettevõtte/meeskonna üksikute inimeste peades – oluline on need tuua koos juurdekuuluva andmestikuga kogu meeskonna teadmisse ja seejärel kasutusse.
Meeskond, kes tahab aktiveerida oma täit potentsiaali, peab usaldama koostegemise tarkust ja jõudu. Vaid siis kui igaüks tiimist on osaline ühiste väärtuste kaardistamisel ning soovitud sihi paika panemises, saab meeskond terviklikuks ning hakkab toimima sünergias.
Pakett: Sinu ettevõtte DNA kaardistus
Aitan sinu ettevõttel või meeskonnal üles leida ja paika panna kõik efektiivseks koostegutsemiseks vajalikud baaselemendid – põhiväärtused, missiooni, visiooni ja nendest lähtuvad koostöökokkulepped. See moodustab tugeva strateegilise ja ühiselt läbi tunnetatud raamistiku, mille ümber saab juba ehitada konkreetsemad tegevuskavad.
Meie protsess koosneb neljast meeskonna ühisest ajurünnakust (igaüks kestvusega 4h) ning vahepealsest kodutööst, mida meeskonnaliikmed kohtumiste vahepeal teevad. Kuna see protsess haarab kaasa kogu meeskonna ja iga meeskonnaliikme isikliku panuse, siis aitab see viia sinu meeskonnaliikmed tunduvalt paremasse kontakti nii iseenda motivatsiooniga kui ka ühiste väärtuste ja eesmärkidega. See protsess aitab tugevdada meeskonnavaimu ja koostööoskusi ning kaasab iga osaleja päriselt kaasloojana.
Ideaalis võiks sellele protsessile pühendada kuu-kaks – see tähendab iga nädala või kahe järel toimuvat ajurünnakut ning vahepealset iseseisvat kodutöö tegemist meeskonnaliikmete poolt.
Pakett sisaldab põhjalikku eel- vahe- ja järelkonsultatsiooni, et välja selgitada teie jaoks kõige asjakohasem grupitöö meetodite valik, toetus kodutööde tulemuste analüüsis ja lõpliku kokkuvõtte koostamisel ning võtmetulemuste sõnastamisel. Ajurünnakute läbiviimiseks vajaliku ruumi ja toitlustuse kulud hinna sisse ei kuulu.
Pakett: Sinu ettevõtte klientide süvakaardistus
Aitan sinu meeskonnal kokku koguda ja tervikvaatesse panna kogu info ja teadmise, mis sinu jaoks oluliste kliendigruppide kohta olemas on. Kasutame ‘personade’ metoodikat, et luua koondportreed kõikidest võtmetähtsusega kliendigruppidest.
Meie protsess koosneb neljast meeskonna ühisest ajurünnakust (igaüks kestvusega 4h) ning vahepealsest kodutööst, mida meeskonnaliikmed kohtumiste vahepeal teevad. Selle protsessi jooksul toome terve meeskonna ühisesse infovälja need teadmised, mis seni on vaid üksikute meeskonnaliikmete peades ning kombineerime need kokku selgeks ja inimlikult tajutavaks tervikuks, millest terve meeskond saab oma töös edaspidi lähtuda. Kaardistame nendest teadmistest lähtuvalt ka klienditeekonna, et sinu meeskond suudaks nende teadmiste najal nüüd ja edaspidi edasi arendada nii tooteid, teenuseid, reklaami- ja turundusstrateegiaid kui ka kliendisuhtlust.
Ideaalis võiks sellele protsessile pühendada kuu-kaks – see tähendab iga nädala või kahe järel toimuvat ajurünnakut ning vahepealset iseseisvat kodutöö tegemist meeskonnaliikmete poolt.